На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Косівський регіональний ландшафтний парк (реферат-замітки), стр. 1

Косівський регіональний ландшафтний парк

Косівський регіональний ландшафтний парк займає площу 50 тис. га. Район відзначається різноманітним рельєфом. Південно-східна і східна частини – горбисте передгір’я з досить значними рівнинними ділянками, що використовуються для рільництва. Тут висота над рівнем моря не перевищує 300-500 м. Села потопають у садах, ними вкриті й узвишшя з лагідними схилами. Влітку поля милують око хвилястими ланами пшениці, буйною зеленню кукурудзяних плантацій, різноманітним цвітом картопляних нив, густим килимом багаторічних трав. Гори Косівщини добре обжиті. Ліси й переліски чергуються з пасовищами, сіножатями, городами й садами. Вся місцевість помережена стежками, плаями, оригінальними огорожами. Вздовж річок прокладені дороги. Останніми роками дороги з’єднали з центральними сіл і багато присілків.

Район і особливо його гірська частина, має багато річок і річечок. Найбільші річки, що протікають територією району, починаючи з заходу Лючка, Пістинька, Рибниця, Черемош.

Характер рослинності Косівського регіонального ландшафтного парку залежить від висоти місцевості над рівнем моря. Ліси займають площу 44448 га, чагарники 2351 га. У низинній частині району в околицях сіл Трага, Химчина, Кобак, Старих Кут переважають листяні ліси, зокрема діброви. Крайні від передгір’я хребти вкриті буково-грабовими лісами з домішкою смереки та ялиці.

Кожен вид лісу має свою неповторну красу.

У Косівському регіональному ландшафтному парку існують значні потенційні можливості для оздоровлення, відпочинку, туризму. Тут діють туристичні готелі та бази “Карпатські зорі”, “Карпати”, “Сріблясті водоспади” (в Шешорах), “Смерічка”, лижна траса з підйомником на г.Михалків біля Косова. Мережа оздоровчих та туристських закладів може бути значно розширена.

Великі перспективи має сільський туризм – відпочинок у приватних будниках мешканців району. Цей вид відпочинку був пощиреним у нас у дорадянський час.

    

© 2006. Все права защищены.