На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Windows98, стр. 2

іну примітивному дизайну Windows 3.1 прийшов сучасний графічний робочий стіл із значками файлів диска і пристроїв, із якими можна працювати методам перетасування (drag-and-drop). Не дивно, що в Windows 98 внесені менше радикальні зміни - інтерфейс Windows 95, скоріше, розвитий, чим перекроїн наново. Звичайно, до робочого столу Windows 98 дійсно додані деякі небачені раніше "штучки", наприклад, Майстер обслуговування (Maintenance Wizard) і утиліти наведення порядку на диску. Але більшості користувачів вони покажуться дуже знайомими, оскільки багато хто з нових корисних функцій були доступні із серпня 97 року - зокрема, безкоштовний Internet Explorer 4 для Windows 95.

Internet Explorer добавляє до інтерфейсу Windows 98 функціональні можливості, аналогічні можливостям Web-оглядача, - точно так само, як він доповнив ними Windows 95, хоча, строго говорячи, ці можливості тепер вбудовані, оскільки є частиною стандартної установки Windows 98 і ви не можете відмовитися від них. Правда, Microsoft поступила дуже розумно, активізувавши по умовчанню лише найменш радикальні удосконалення і залишивши хитромудрий стиль роботи з використанням одного щиглика миші і жадібний до ресурсів робочий стіл (Active Desktop) тільки для бажаючих.

Вікна папки Мій комп'ютер (My Computer) і Провідника Windows тепер містять кнопки в стилі Web, Назад/Вперед (Back/Forward) і при певних обставинах можуть плавно переключатися між переглядом локального диска і Web-сторінок - з уніфікованим списком історії відвідувань і повною панеллю інструментів Internet Explorer при доступі до Web. Підменю Windows 98 тепер не просто ниспадають, а вислизають. Але команда контекстного меню для HTML-файлів "Відчинити в тому ж вікні" (Open in same window) як і раніше працює неправильно, так що краще було б якби її зовсім не було.

Вміст дискових папок можна представити як Web-сторінки - із пояснювальними панелями, що відбивають досить детальну інформацію про обрані файли. Windows 98 має декілька нових, специфічних для папок рис сторінкового дизайну - з'явилася додаткова довідка по значках Панелі управління (Control Panel) і попередження "Зміна цієї папки може привести до некоректної роботи програм" (Editing can corrupt your system) у папках \Windows і \Windows\System (утім, ви все рівно можете працювати з папкою, що зводить зміст попередження до нуля). У якості альтернативного варіанта можна переглядати робочий стіл і папки у повноцінному режимі Web. Це значить, що виділити об'єкт ви зможете, просто помістивши покажчик миші на нього, а відчинити - клацнувши по ньому один раз, як при роботі з гиперпосиланням. Це дуже зручно для новачків, але приводить у деяке замішання ветеранів подвійного щиглика, оскільки виділення групи файлів (для копіювання й ін.) шляхом простої вказівки на них мишею може спантеличити.

Іншим нововведенням, що підтверджує орієнтацію на Internet, є команда в Інтернеті (On the Internet), що тепер містить підменю Знайти (Find) меню Пуск (Start). По цій команді завантажується Internet Explorer 4 і відчиняється вузол Microsoft пошуку в Web. Крім того, у підменю Знайти (Find) є команда Люди (People), по якій відчиняється діалогове вікно, що показує як адресну книгу локальної електронної пошти, так і вибір індексних каталогів Web, таких як Bigfoot і Four11.

При такому удосконаленому інтерфейсі Windows стало зручніше звертатися до Обраного (Favorites) Internet Explorer 4: тепер меню Обрані (Favorites) доступно з меню Пуск (Start) і вікон Провідника (Explorer). Панель завдань (Task Bar) Windows підтримує нову систему панелей інструментів, що забезпечують доступ до додатків, папкам і мережним URL по однім щиглику миші. Є стандартна панель швидкого запуску (Quick Launch) із посиланнями на Internet Explorer і його поштовий клієнт Outlook Express, а також безцінною кнопкою "Очистити робочий стіл" (Clear Desktop), по натисканні котрої миттєво звертаються усі вікна додатків.

Серед інших стандартних панелей інструментів - варіант панелі Посилання (Links) Internet Explorer, окрема адресна панель для введення URL і панель, що містить усі значки вашого робочого столу. Їхнє відкриття приводить до швидкого захаращення Панелі завдань, але ви можете перетягнути їхньою мишею на робочий стіл, помістити на інший край екрана й установити опцію "Автоматично забирати з екрана" (Auto-hide). Крім того, ви можете створювати свої власні панелі інструментів, що будуть або відбивати вміст дискових папок, або працювати як міні-оглядачі, що відображають певні Web-сторінки. Папка Обрані (Favorites) і нові панелі інструментів можуть містити суміш посилань на URL Internet і традиційні ярлики Windows 9х (посилання на дискові папки або файли), що ще більше підсилює відчуття інтеграції робочого столу з Мережею.

Переключення на Active Desktop (Активний робочий стіл) перетворює робочий стіл Windows 98 у контейнер індикаторн

<< назад    вперед >>

© 2006. Все права защищены.