На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Нікколо Макіавеллі (1469-1527) (реферат), стр. 3

тор збирався представити його правителям республіки не як доповідь, а як теоретичний трактат, побудований на прикладах античності, але виходячи з італійського досвіду. Він радив застосовувати рішучі заходи по відношенню до всіх порушників державних інтересів. Зразком рішучості та нещадності могла слугувати розправа герцога Валентино на очах у Макіавеллі 1 січня 1503 р. у Сенігалії зі зрадниками герцога. Його «Опис способу, в який герцог Валентино вбив Вітелоццо Вітеллі» – не що інше, як складова частина майбутнього «Государя», що трактує методи боротьби за владу.

Хоча другий канцлер республіки і був першим радником при голові уряду, він також продовжував виконувати складні дипломатичні доручення, адже ніхто не міг точніше і вірніше оцінити політичну атмосферу іноземної країни і дати характеристику її діячам. Тому у всі відповідальні моменти італійської і європейської історії він відривався від справ у Флоренції і направлявся за кордон.

Багато зробив Макіавеллі і як секретар військової комісії Десяти. В 1505 р. він звернувся до ідеї створення народного ополчення у флорентійських землях.

<< назад    

© 2006. Все права защищены.