На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Життя та творчість Ольги Кобилянської (реферат), стр. 2

здоров'я, а як ще до того пристане турбота о насущний хліб — ляг би в труну і навіки з утома заснув!

Як і Василь Стефаник, Марко Черемшина, Степан Васильченко, Кобилянська гнівно засудила криваву бійню, їй особливо боліло, що у війні гинули не тільки солдати, а й мирні люди. Про це йдеться в її новелах «Назустріч долі», «Юда», «Лист засудженого во­яка до своєї жінки», «Сниться». Наснажені антиміліта­ристським пафосом, вони й сьогодні зберігають виховне значення.

Через рік Чернівці знову були захоплені румунськими військами. Воєнна жандармерія встановлює нагляд за Кобилянською. Окупанти готують над нею судову роз­праву, і тільки смерть, що настала 21 березня 1942 p., врятувала письменницю від ганебного судилища. Окупа­ційні власті заборонили опублікувати некролог українсь­кою мовою та промови вад могилою.

У 1944 р. в будинку, де жила Кобилянська, відкрито меморіальний музей. У 1963 р. було широко відзначено 100-річчя з дня народження письменниці, її ім'я присво­єно Чернівецькому театрові, вулицям у містах Буковини. У 1973 р. відкрито також музей Кобилянської у с. Димка, де вона влітку відпочивала і на основі реальної події братовбивства написала славнозвісну повість «Земля». Ук­раїнський народ береже пам'ять про свою талановиту доч­ку: твори Кобилянської постійно перевидаються, дослід­жуються літературознавцями, вивчаються учнями та студентами.

<< назад    

© 2006. Все права защищены.