На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Загальний огляд країн Південної та Південно-Східної Азії (реферат), стр. 1

Реферат

на тему:

Загальний огляд країн

Південної та Південно-Східної Азії

Південна і Південно-Східна Азія займає півострови Індостан, Індокитай і Малайський архіпелаг. Перед Другою світовою війною ця територія, за винятком Таїланду, входила до колоніальних володінь європейських країн і США. Нині т налічується 17 незалежних держав. Звільнення їх від колоніального ярма супроводжувалося жорстокими війнами і соціальними катаклізмами. Ще й досі розв'язані проблеми кордонів між Індією і Пакистаном, Індією і Китаєм. Релігійна общинна ворожнеча має місце в Індії і Шрі-Ланці.

Через Південну і Південно-Східну Азію проходять шляхи з Європи і Близькго Сходу на Далекий Схід і в Австралію. Найбільше значення на авіатрасах маю аеропорти Сінгапура і Бангкока, а на морських шляхах - Малаккська протока, проекти будівництва каналу через перешийок, що відокремлює півострів Малакі від материка.

Природно-ресурсний потенціал. Південна і Південно-Східна Азія розташоваї в тропічному, субекваторіальному і екваторіальному поясах. Тут багато тепла, вологи і родючих грунтів (алювіальні, червоноземи і чорноземи вулканічного походження). Природні умови регіону дають можливість, по-перше, займатися землеробство протягом всього року і, по-друге, вирощувати культури, які вегетують протягом року. Брак вологи в тропічному і сухий сезон у субекваторіальному поясах змушують застосовувати штучне зрошення. Таку можливість дають багатоводні річки, що б руть початок в Гімалаях та в Тибеті. Район багатий на гідроресурси і тверду дереві ну. Корисні копалини різноманітні, найбільше значення мають руди металів.

Територія Південної та Південно-Східної Азії терпить від посух і повені зв'язаних з мінливим характером мусонів, а також тропічних циклонів. Тут поширена ґрунтова ерозія, знищуються ліси. У 1970 році у дельті Гангу і Брахмапутр

Мал. Територіальна структура господарства Туреччини

(Бангладеш) сталася одна з найстрашніших у світі природних катастроф. Повінь викликана циклоном, призвела до загибелі півмільйона людей. У 1991 році тра­гедія повторилася. Загинуло 140 тис. чоловік.

Населення. Південна і Південно-Східна Азія з її сприятливими для землеробства умовами є давнім районом проживання людей. Нині тут зосереджено 3/10 жи­телів Землі. Останнім часом рівень природного приросту населення знизився, проте абсолютні його значення дуже великі. Південна та Південно-Східна Азія - один з найбільш густо заселених регіонів світу. Особливо густо заселений півострів Індо­стан. На півострові Індокитай і Малайському архіпелазі населення концентрується в дельтах і долинах річок Іраваді, Менам, Меконг, Хонгха, островах Ява і Лусон. На Яві на 1 км2 у середньому проживає 930 чоловік, у Бангладеш - 790. Гірські ра­йони, вкриті вологими лісами, майже безлюдні, їх називають «зеленою пустелею».

Більшість людей проживає в сільській місцевості. Безземелля і малоземел­ля селян, безробіття в містах - головні причини злиденних умов, хвороб, непись­менності, консервативних традицій. На найнижчому життєвому рівні знаходять­ся так звані племена і малі народи. Вони витиснуті у несприятливі місцевості і займаються збиранням плодів і вогнево-підсічним землеробством.

Расовий, етнічний і релігійний склад населення дуже строкатий. На півострові Індостан проживають європеоїди і негроїди, на південному сході - монго­лоїди і австралоїди. Багатомільйонні народи різних мовних груп і сімей стикуються між собою. Численні племена і малі народи, ізольовані від світу і один віл одного, зберігають свої мовні особливості. У Південно-Східній Азії - понад 20 мли китайських іммігрантів (хуацяо).

В Індії зародились релігії індуїзму і буддизму, з арабських країн прийшов іслам, європейці принесли сюди християнство.

Як культурний регіон Південна і Південно-Східна Азія є частиною мусонної Азії з поливним рисом і величезним скупченням людей. Місцеві відмінності пізніше бу­ли освячені релігіями. Серед пам'яток культурної спадщини найвідоміші мавзолей Тадж-Махал і печерні храми Аджанти в Індії, фрески Сігірії в Шрі-Ланці, храми Аг-корват у Камбоджі і Борободур в Індонезії.

Господарство. Країни Південної і Південно-Східної Азії економічно найменш розвинуті в світі. Головне заняття населення - споживче землеробст­во, а в ньому - культура поливного рису. Батьківщиною рису є Індокитай. Рис вирощують переважно на алювіальних низовинах. Специфічною формою місце­вого ландшафту є терасовані під рисові чеки гірські схили. За трудомісткістю робіт їх порівнюють з єгипетськими пірамідами. Тільки в Пакистані і на північному за­ході Індії головна культура - пшениця. Поширені бобові і олійні культури, цукрова тростина, різноманітні овочі і фрукти, а також «хліб» екваторіального поясу маніок (касава). Важливе місце в раціоні місцевого населення належить рибі, яку виловлюють у навколишніх морях і внутрішніх водоймах. «Зелена рево

    вперед >>

© 2006. Все права защищены.