На главную   Контакты   Поиск   Карта сайта   Ссылки 
рефераты
 

Життя та діяльніст останнього гетьмана України графа Кирила Григоровича Розумовського (реферат), стр. 1

Курсова робота

Тема: Життя та діяльніст останнього гетьмана України

графа Кирила Григоровича Розумовського

План:

Введення.

І. Розуми.

1.Олексій-фаворит імператриці.

2.Kирило-протекція старшого брата.

II. Доросле життя Кирилаю.

1.Весілля.

2.Гетьманські клейноди.

3.Переїзд до України.

III.”Прес” царського уряду.

IV.Суспільно-політична діяльність гетьмана.

1.Судова реформа.

2.Батуринський університет.

V. Ліквідація гетьманства в Україні.

Висновок.

Література.

“Жизнь его – балы, веселье и вино,

Он жизнь прожил свою легко.

Братишка продвигал его по службе,

Царица наделила ремеслом.

И отобрала мигом все,

Почуяв “О непорядках в Малороссіи.”

Героем для народа он не стал

И жизнь потратил на обогащенье и гулянья.

Любил комфорт, хороший стол,

Чистосердечно ненавидел труд.

Жизнь доживал в Батурине в богатстве и роскошах…”

Грегори Стивенсон.

Останній гетьман Лівобережної України граф Кирило Григорович Розумовський (1728- 1803) був сином українського городового козака Григорія Розума (останній своє прізвище дістав від приказки, яку часто промовляв напідпитку: «Що то за голова, що то за розум»). Великі можливості для свого соціального зростання Кирило Розумовський дістав завдяки старшому братові Олексію (1709-1771).

Кирило та Олексій Розуми народилися на хуторі Лемеші (нині с. Лемеші Козелецького р-ну Чернігівської області). Щасливий випадок допоміг Олексію посісти привілейоване становище при царському дворі. В дитинстві Олексій Розум виявляв здібності до грамоти й співу, допомагав дячкові сусіднього села Чемера служити у церкві і співав у церковному хорі, а більшість часу з меншим братом доводилося пасти батьківську та сусідську худобу. 1731 року, почувши чудовий голос юнака, російський полковник Ф.С.Вишневський, який проїздив через село, забрав Олексія до Петербурга, де той одразу ж потрапив до хору при царському дворі. Невдовзі молодого красивого співака Олексія Розума покохала царівна Єлизавета Петрівна, що й визначило його подальшу блискучу кар'єру.

Втративши голос, Олексій Розум став придворним бандуристом, згодом, уже під прізвищем Розумовського, - управителем двору й маєтків

Співак придворного хору піднявся до рівня найвищих сановників Російської імперії.

У тодішньому великосвітському суспільстві панувала думка, що привілейоване становище Олексія Розумовського при царському дворі зміцнилося ще більше після одруження його з Єлизаветою Петрівною. Як зазначав відомий дослідник історії роду Розумовських О.О.Васильчиков, таємний шлюб відбувся восени 1742 року в підмосковному селі Перово. Підтвердженням такої думки служить винятково непохитне місце Олексія Розумовського при царському дворі аж до смерті імператриці, хоч в останні роки її фаворитом був І Л.Шувалов. 16 травня 1744 рокy Олексія Розумовського проголошено графом Римської імперії, а в патенті на цей статус була зафіксована фантастична генеалогія, згідно з якою Розумовські походили від польських шляхтичів Рожинських, зокрема Романа Рожинського, який поселився в Україні і нащадки якого вже тут за свої заслуги та розумні поради отримали прізвище - Розумовські.

Високий соціальний статус Олексія Розумовського позначився па побуті та звичаях царського двору. На догоду його музичному смаку при царському дворі була заведена італійська опера, запрошувалися знамениті європейські співаки. Водночас Цінувалося й українське мистецтво - українські співаки в придворному хорі, бандуристи та бандуристки, півчі на церковних крилосах, серед яких виділявся Марко Федорович Полторацький. На придворних бенкетах усе частіше з'являлися українські страви. Олексій Розумовський сприяв соціальному піднесенню своїх чисельних родичів, які з простих козаків, закрійників і ткачів виросли в бунчукових товаришів.

Не заглиблюючись і не втручаючись у державні справи, Олексій Розумовський опікав духовенство й православну церкву, а також брав жваву участь у справах, що стосувал

    вперед >>

© 2006. Все права защищены.